Leden 2012

První letošní vajíčko

19. ledna 2012 v 18:23 | Janka |  Velikonoce
První letošní vajíčko, ale jen v netradiční háčkované podobě. Na ta opravdová velikonoční vajíčka je myslím ještě času dost.
I když, kdo ví ???Kočičí království

18. ledna 2012 v 18:52 | Janka |  Jen tak
Kromě x - počtu živých koček se v našem příbytku setkáte s množstvím kočičích tváří v nejrůznějších podobách a provedeních.
Je možno použít kočičí věšák, napít se z hrnečku s fotkami našich kočiček, zakrýt se dekami s kočičím vzorem, ba dokonce si otevřít pivo otvírákem s kočkou. Vzduch nám zpříjemňuje odpařovací nádoba ve tvaru velké bílé kočky a na stěně visí kočičí kalendář.
Jediné, co zde chybí, je uháčkovaná nebo ušitá kočička, což je ovšem v mém připadě velký nedostatek, který musím urychleně odstranit.Zapomenuté poklady

17. ledna 2012 v 11:52 | Janka |  Drhání
Při hledání nějakého pěkného nadýchaného vzorečku na miminkovský svetřík, jsem v jedné krabičce narazila na už dávno zapomenuté poklady mé někdejší tvořivosti. To byly ty doby, kdy jsem se mocně věnovala drhání. Žádný provázek tehdy nezůstal bez povšimnutí.
A tak vznikly i tyto drhané "náhrdelníky - závěsy".


VEGA šála

16. ledna 2012 v 17:12 | Janka |  Pletení
Proč právě toto označení ??? Protože je pletena z příze VEGA.
Někde na internetu a poté i na ŽK jsem uviděla šály pletené z těchto netradičních přízí a moc mě to zaujalo a samozřejmě jsem to musela hned vyzkoušet. Nejdříve to bylo fiasko, protože jsem neznala tu správnou techniku pletení z této příze. Moc mi pomohla radou Iva a po opakovaném shlédnutí videa /návodu/ jsem se do toho dala. A za večer byla šála hotová. Moc mě to chytlo, a proto budu pokračovat, jen, co si obstarám další klubíčko.

Výlet

15. ledna 2012 v 14:28 | Janka |  Jen tak
Tak jsme se v pátek v poledne s kamarádkou rozjely jako každoročně do Brna na veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR a GO. Cílem nebylo objednání nějakého zahraničního zájezdu, ale spíše obyčejný výlet a únik od každodenních povinností. Jely jsme vlakem. Brno je od nás něco málo přes 50 km. Cestou jsme si pěkně pokecaly a vše důležité probraly.
Finanční tíseň se projevila i na veletrhu menším zastoupením vystavovatelů i návštěvníků, protože vstupné bylo i po slevě nehorázné a dvakrát tak větší než loni / 130,- Kč/.
Nicméně nenechaly jsme si zkazit náladu a výstavu jsme si pěkně užívaly, ochutnávaly nabízené dobroty a pitíčka, poslechly melodické jadranské písničky i ty naše krásné slovácké, zasoutěžily jsme si v zeměpisných znalostech a odměnou nám byla spousta sběratelského materiálu - kalendáříky, pohledy a pro naše vnoučata omalovánky a pexesa.
Samozřejmě, že kromě nabízených prospektů a map u jednotlivých oblastí a regionů mě zaujaly především výtvory lidských rukou - paličkování, řezbářské práce a výrobky z kukuřičného šustí.
Bylo to "moc fajn" páteční odpoledne !!!Napadl sníh

14. ledna 2012 v 15:15 | Janka |  Jen tak
No sníh ???? Vlastně jen poprašek. Ale u nás v nížině na Hané /220 m.n.m./ je to poprvé v tomto roce. To je docela událost hodná zdokumentování.
Když vidím ty haldy sněhu ne severu a západě Čech, tak se mi vůbec nechce věřit, že ta naše malá zemička může mít takové velké povětrnostní a klimatické rozdíly.
A ten větrník se točí o 106 v posledních dnech určitě nejen u nás.
Kolísání pozornosti - závěr

14. ledna 2012 v 11:19 | Janka |  Hádanky
Správně !!! Všichni jste byli úspěšní.
Je vidět, že vaše pozornost je stálá, že se dovedete soustředit, že nejste roztržití.
Tak tedy -
- na prvním obrázku je možno vidět zajíce a kachnu
- na druhém obrázku vázu a profil
- na třetím obrázku můžete vnímat obraz mladé ženy nebo stařeny
- no a motocyklista je uprostřed stromu ve větvích

Obrázek č.3 zdůrazněný pro větší viditelnost.
A na závěr ještě zákon pregnantnosti - to je tendence vnímat neúplné tvary jako celky mající smysl.
Kolísání pozornosti

12. ledna 2012 v 19:11 | Janka |  Hádanky
Pořád zaměstnáváme ručičky, ale naše hlavinky také nesmějí zahálet. Tentokrát žádný výrobek, ale něco na pozornost, soustředění a vnímání. Ale víceméně jen tak pro pobavení a legraci. Nic náročného.
Úkol zní: "Co vidíte na prvních třech obrázcích?"
A na posledním obrázku máme za úkol najít motocyklistu !!!

Zahrada v lednu

11. ledna 2012 v 16:21 | Janka |  Zahrada
Miluška mě svou fotkou kvetoucího petrklíče inspirovala k tomu, abych si pozorně prošla svoji zahradu. A zjistila jsem, že u nás je to podobné jako u ní. Petrklíče začínají kvést, růže mají narašené pupeny, ba dokonce nové přírůstky a bledule už vykukují ze země. A to je, prosím, půlka ledna.
Co a jak bude dál ???
Rybízek roste

10. ledna 2012 v 12:26 | Janka |  Zvířátka
Ano. Opravdu. Roste jako z vody. Stává se z něho divoký dorostenec. Stále více si dovoluje na starší kočky. Potřeboval by ke svým hrám stejně starého kamaráda. Zajímají ho baňky na stromečku, moje klubíčka na háčkování, dokonce vyskočil z poličky na zeď a shodil květináč zavěšený v sisálovém závěsu. Ven se mu teď v zimě moc nechce. A když už - tak po zemi moc nechodí.