Únor 2012

Srdíčko do okna

29. února 2012 v 9:33 | Janka |  Háčkování
Opět jsem neodolala a jsem zase v srdíčkování. Místo, abych chystala velikonoce, háčkovala vajíčka, šila zajíčky a slepičky, tak dělám opět srdíčka. Není to nic nového, ale vyzkoušený a osvědčený vzor srdíčka, pouze s malou obměnou.Tentokrát budou srdíčka na výzdobu okna. Prvnímu bílému srdíčku přibude ještě jeden bráška. Do velikonoční výzdoby oken je určitě času dost a tak budu mít zatím okna srdíčková.

Noční cestovatel

27. února 2012 v 21:54 | Janka |  Rodina
Jak už jsem několikrát psala, funguji dvakrát až třikrát týdně jako hlídací babička. Je to někdy vyčerpávající a náročné, ale dělám to strašně ráda. Jedna moje známá říká, že nejpěknější jsou děti, když spinkají. Asi má pravdu. Dokladem toho je první fotka. To byli kluci ještě malí a každý spinkal ve své postýlce hned vedle mé postele. Nyní už spinkají se mnou na "letišti". Ale i to je pro našeho náruživého nočního cestovatele malé.

P.S. Všechny fotky jsou focené mezi první a třetí hodinou ranní.

Na návštěvě

26. února 2012 v 20:42 | Janka |  Jen tak
Viděli jste někdy vícevrstvou /poschoďovou/ vánoční hvězdu ? A krásně kvetoucí ještě teď koncem února? Já ještě ne.
Až včera u své nejlepší kamarádky od školních let Helenky. Musela jsem si ji vyfotit. A nejen kytičku, ale i to krásně přichystané papáníčko a pitíčko na oslavu jejích narozenin. Bylo to moc pěkné odpoledne, probrali jsme všechny naše radosti a starosti, zavzpomínali na krásné doby minulé a bylo nám moc fajn.
Více takových setkání, které krásně pohladí dušičku.
Helenko a Milane, moc děkujeme !!!


Sobotní buchty

25. února 2012 v 22:29 | Janka |  Kuchyně
Zjistila jsem, že vaše blogy můžu navštěvovat pouze po obědě, večeři, nebo nějakém vydatném jídle. Proč ???
Tolik dobrot, to se nedá ustát. Děláte mi moc chutě a já tak miluji sladké a sladká jídla. A tak dnes přišly na řadu kynuté buchty i u nás. Sklep je plný zavařenin a ve "spížce" karabička - kynuté buchty - a ostatní potřebné suroviny. Za chvíli bylo zaděláno, posléze upečeno a chutnalo to výtečně. Zvu vás na meruňkové buchty.
Čas plesů

24. února 2012 v 22:02 | Janka |  Jen tak
Vzpomínáte ještě ???
Plesy, stužkovací plesy, maturitní plesy, bály, šibřinky.....
To jsme byli ještě mladí, zdraví, krásní, zamilovaní a bezstarostní. Někteří i doufali, že změní svět. Byla to kouzelná doba, náš veškerý svět a život.
Co nám zůstalo ???
Možná pár zašlých fotek, maturitní pozdravy, stužky... a dozajista vzpomínky.
Měla jsem to štěstí, že jsem toto neopakovatelné životní období mohla spoluprožívat celý život. O to intenzivnější byly mé prožitky.
Zkuste se mnou zavzpomínat a vrátit se do dob mládí a vyberte stužku, kterou byste jako maturanti hrdě nosili na klopě.


Verba movent, exempla trahunt
Všechno je jinak
Je čas udělat dětem pá pá
Kdo nezažil, neuvěří
Přestáváš snít, přichází probuzení


Život měříme skutky, ne časem
Jen to jsme ztratili, čeho jsme se vzdali
Nejlepším je ten, kdo překoná sám sebe
Konec snům, začíná život
Dokud žijeme, učme se, jak žít

Nora šála

23. února 2012 v 21:44 | Janka |  Pletení
A opět jsem zkoušela něco nového. Tentokrát je to NORA šála. Přesněji řečeno, šála upletená z příze NORA.
Není tak volánková jako z Vegy, ale šála je pevnější a delší při stejném počtu oček. Co mi ovšem vadilo, bylo to, že její upletení bylo nekonečné. Vůbec to nepřibývalo. Jeden večer nestačil. Už jsem ji odzkoušela, na krku je příjemná, takže určitě bude patřit k mým oblíbeným zimním doplňkům.Hračky

22. února 2012 v 18:11 | Janka |  Hádanky
V pondělním článku bylo za úkol najít na obrázku sedm dvojic prvků, které jsou nakresleny dvakrát.
Podle autora hádanky to mají být tyto dvojice - domy, topoly, jablka, květiny, orobince, kameny a lekníny. Určitě jste to uhádli správně.


Dnes jsou na fotce malé hračky, jejíchž prvotní účel je ale úplně jiný. Věděli byste jaký ???
Nákrčník

21. února 2012 v 21:09 | Janka |  Pletení
I když je teď móda různých volánkových šálů, myslím si, že pro děti je nejpraktičtější na jejich krčky nákrčník. A tak jsem se dala včera do práce a za večer bylo hotovo. Teď jde ale jen o to, zda-li se bude líbit a bude nošen.Ještě bych vám chtěla ukázat jeden moc krásný zimní náladový snímek, který jsem dostala od Janynky jako diplom za účast v její fotohádankové soutěži. Moc se mi líbí. Janynko děkuji.
Dvojice

20. února 2012 v 21:48 | Janka |  Hádanky
Další zkouška pozornosti a postřehu pro vás.
Tak jak je napsané v zadání, vaším úkolem je najít sedm prvků, které jsou nakresleny dvakrát. Myslím, že tříminutový limit je nadmíru dlouhý.
Hodně štěstí v hledání !!!
Čepička

19. února 2012 v 21:47 | Janka |  Pletení
Tak jsem se ve čtvrtek vypravila do naší galantérky si koupit jedno klubíčko příze Batole, abych mohla dokončit čepičku pro miminko. A dopadlo to standartně. Nakoupila jsem ještě spoustu dalších věcí. Novou přízi na šálu a další svetřík, stužku na artyčok, velikonoční časopis, nějaké látečky a nezbytnosti v drogérii. Bez peněz, ale spokojená jsem se vrátila domů a večer dokončila dílko.