Prosinec 2012

Druhý dárek

11. prosince 2012 v 15:50 | Janka |  Cestování
Na druhou adventní sobotu jsme si rozbalili s manželem náš druhý vánoční dárek v podobě dalšího výletu.
Tentokrát jsme směřovali na severovýchod od našeho bydliště.
Asi po třech hodinách bezproblémové jízdy po dálnici jsme přijeli do druhého největšího města jednoho našeho sousedního státu. Toto město leží na velké řece, je to královské město, byli zde korunováni vládcové země a jsou zde i pohřbeni. Je to univerzitní město, jeho centrum /staré město/ patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Tak už víte, kam jsme tentokrát zamířili?
Snad vám napoví následující fotečky !!!


Vánoční výměna podruhé

9. prosince 2012 v 20:34 | Janka |  Vánoce
Tak mi také přišel dlouho očekávaný balíček. Co balíček ???
Doslova balík. A v něm přenádherné věcičky. Jako kdyby jejich autorka věděla, že tuto techniku tvoření stále ještě neovládám a je mým velkým snem se ji naučit. A tak ke dvěma Jitčiným pleteným výrobkům / také dárečkům/ přibyly další tři vánoční kamarádi.
No, není to krása ???
A kdo mi tu krásu poslal a velkou radost udělal ???
No přece Mirka z Pelíškova.
Mirečko, moc a moc děkuji. / i za tu spoustu kalendáříků/
Pěkný adventní čas vám všem přeje
Janka

Viděno mýma očima

7. prosince 2012 v 21:39 | Janka |  Cestování
Město, to nejsou jen stavby, domy, kostely a památky, ale také něco, co tomuto prostoru dává duši, co ho zjemňuje, zkrášluje a zútulňuje.
Jako například poštovní schránka, zamřížované okno s kytičkami či reliéf na zdi domu. Nebo i otužilci koupající se v podvečerních hodinách v bazénech s termální vodou.
Kolorit každého města či země také dotváří to, co může svým návštěvníkům nabídnout, co je pro ni typické, tedy svými výrobky. A místní tržnice toho byla dokladem .

I taková je Budapešť.

Výlet za vzpomínkou

5. prosince 2012 v 22:28 | Janka |  Cestování
Jelikož jsme s manželem už oba dva doma, tak naše potřeby jsou omezené pouze na zdárný chod naší domácnosti. Žádné nákladné oblečení, elektronika či jiné moderní vymoženosti už nepotřebujeme, a tak jsme se rozhodli letos pro nemateriální dárečky pod stromeček. Objednali jsme si dva předvánoční výlety. Jeden za vzpomínkou do místa, které jsme už v mládí několikrát navštívili a druhý výlet je objevování ještě nepoznaného.

Takže v sobotu zvonil budík už ve 3 hodiny ráno a ve čtyři se vyjíždělo. Cesta byla poněkud delší, ale v autobuse bylo příjemně.

A co jsme navštívili ???

Dominantou tohoto města je Parlament, Rybářská bašta, vrch Gellért se sochou Svobody, Matyášův chrám či bazilika sv. Štěpána, tržnice a spousta mostů přes Dunaj. Samozřejmě i několik termálních lázní, z nichž v Szechenyiho lázních jsme strávili krásné pozdní odpoledne.
Počasí nám přálo, bylo modro, obloha byla bez mráčků a nálada výborná.


Rybářská bašta


Parlament

Rybářská bašta

Matyášův chrám

socha sv. Štěpána

Tržnice


Poznali jste o které město jde ???
Ano. Je to Budapešť.

Vánoční výměna

3. prosince 2012 v 22:30 | Janka |  Vánoce
Jelikož jsem "zaspala" výměnu podzimní, tak jsem udělala všechno proto, abych se mohla zúčastnit další vyhlášené výměny - tentokrát vánoční. Dárečky jsem měla vymyšlené a dá se říci už i zhotované, ještě dříve, než ji Jana na svém blogu vyhlásila. Má můj obrovský obdiv, protože do její akce se přihlásilo 101 zájemkyň.
Ta, které mé dárečky měly být určeny, se jmenuje Kristýnka a ještě svůj blog nemá.
Už k ní dorazily a snad i potěšily.