Leden 2013

Něco na krk

11. ledna 2013 v 17:08 | Janka |  Pletení
Nemám na mysli žádný lék na bolest v krku, ani žádné šátečky pro efekt a parádu. Mám na mysli něco praktického, něco, co zahřeje a nepropustí ani kousíček chladu na dětský krček.
Nejsou to ani efektní volánkové šály či velké moderní nákrčníky. Je to obyčejný nákrčník "a la" svetr s rolákem.
Pro mé malé vnoučky /lyžaře / je to nejlepší ochrana jejich krčků. Šála neustále zlobila, rozvazovala se, někam utíkala, a nebo škrtila a rolákový nákrčník "sedí" bez problémů.
A ta černá barva ??? To bylo přání jejich maminky, protože prý bílý nákrčník z loňského roku byl stejně stále černý.

Sněžení a tání

9. ledna 2013 v 22:38 | Janka |  Jen tak
Včera u nás celý den sněžilo. A dnes zase skoro všechen sníh roztál.
Včera byla krásná zimní nálada a atmosféra a dnes mlha, nevlídno a tání.
Včera děti začaly vytahovat sáňky a boby a dnes je mohly zase schovat.
Včera bylo všechno bělounké a čisťoučké a dnes je vše opět šedé a špinavé.


Proč se druhý den hned zničí to, co se předcházející den vytvořilo ???

Ještě, že alespoň existují takové vymoženosti, které nám umožňují včerejšek navždy uchovat.

Život s kočkami

7. ledna 2013 v 17:22 | Janka |  Zvířátka
Od té doby, co jsme se přestěhovali před 12-ti lety do domečku po manželových rodičích, nám život zpříjemňují a zpestřují naše kočičky.
Kolik jich už za těch dvanáct let přesně bylo nevím, protože přicházejí, ale i nedobrovolně odcházejí. Samozřejmě, ty které se narodily u nás, tak ty mám v přesné evidenci. Jednu dobu u nás bydlelo i 9 koček, 4 dospělé a 5 koťátek.
Já, dítě z města, jsem až v x-letech viděla poprvé ten zázrak zrození kočičího miminka a byl to nepopsatelný a jedinečný zážitek. Kočičky nám přinášejí radosti, ale i starosti. Na veterině už nás znají a vítají nás jako staré známé. Ale krásné a neopakovatelné chvilky s kočičkami převládají. Když byla malá koťátka a hrála si, tak jsme nepotřebovali televizi, protože jejich hry a skotačení bylo nad všechny televizní programy.
A toto jsou naše poslední koťátka, nyní už statní dospěláci, z nichž jeden odešel bez návratu.
Ale krásné vzpomínky zůstávají......


Už opravdu naposledy.....

5. ledna 2013 v 19:52 | Janka |  Vánoce
Ano. Už opravdu naposledy se vrátím k tématice Vánoc. Ale nedá mi to, abych vám neukázela moje prvotiny v podobě artyčokových koulí. Moc mě tato technika zaujala. Začala jsem s ní přesně před rokem, kdy jsem si ji vyzkoušela na mých oblíbených srdíčkách. A letos jsem se dala poprvé do kouliček.
Teď už mi zbývají na vyzkoušení /kromě zvonečků/ jen velikonoční vajíčka.Vánoční tvoření

3. ledna 2013 v 15:24 | Janka |  Vánoce
I když už je dávno po Vánocích, chtěla bych vám ještě ukázat, čím jsem se bavila ve volných chvílích. Sice jsem měla naplánované dokončit pletený svetřík pro vnoučka, ale došla mi příze a bylo po pletení. A tak jsem sáhla po svém oblíbeném háčku a inspirovaná Valinkou a Zdiškou jsem se dala ještě do vánočního tvoření.

A nyní je už na čase, jak napsala na svém blogu Jitka, pomalu začít přemýšlet o Velikonocích.
Tedy, přesněji řečeno, o velikonočním tvoření.

Silvestrovský výšlap

1. ledna 2013 v 23:15 | Janka |  Jen tak
I když mám za sebou už nějaký ten pátek a manželovi bolí kyčelní kloub, vypravili jsme se na Silvestra na tradiční výšlap. Naším cílem byl vrchol nejvyššího a jediného kopce v okolí - Kosíře. Jeho nadmořská výška je 442 m.n.m. a nás tedy čekalo na tříkilometrové trase dvousetmetrové převýšení. Bylo azuro, sluníčko svítilo, ani teplo, ani zima, zkrátka teplo tak akorát.
Nejdříve jsme šli lesem úvozem vzhůru do kopce a příroda vůbec nevypadala vánočně. Dokonce to vypadalo tak, že by na mě mohla už vykouknout první sněženka. Úvoz vystřídala lesní cesta, kde už byly zbytky sněhu. Na vrcholu jsme samozřejmě nebyli jediní návštěvníci. Zapsali jsme se do vrcholové knihy, náležitě jsme se posilnili, prohlédli jsme si základy rozestavěné rozhledny, na kterou byla vyhlášena sbírka k získání finančních prostředků. /Je možno si koupit jednotlivé schody za 10 000Kč./ Pozdravili se se známými a vydali se na zpáteční cestu, která vedla zčásti i po naučné stezce. V lese bylo tak krásně, ticho, zvláště to vonělo zimou a zároveň už i jarem a bylo stále co obdivovat.
Částečně unavení, ale osvěžení jsme dorazili domů s pocitem, že jsme něco udělali pro svoje tělo i duši.