Květen 2013

Nejstarší, nejpěknější.....

13. května 2013 v 23:23 | Janka |  Sbírky
.....nejoriginálnější, z nejvzdálenější země, zvláštních tvarů, bez obrázku i s obrázkem, psaný latinkou, azbukou či jiným písmem.
O čem je řeč ??? No přece o mým kalendářících.
Moje sbírka se rozrůstá nyní jen pomalu. Už nejsou takové možnosti jako dříve. Vysychají zdroje a firmy nemají peníze na propagaci. Nicméně, stále jsem ještě v písemném kontaktu se spoustou sběratelů. A myslí na mě i Miluška, Šárka, Květa, Helenka.... Nerada bych na někoho zapomněla. I když sběratelství a korespondenci nejlépe svědčí zimní měsíce a přelom roku. Nyní mě to táhne ven a ne třídit a zařazovat kalendáříky.
Jaký je současný stav mé sbírky ???
31 999 kusů. To jsou originály a ještě velká spousta kalendáříků na výměnu.
Pokud by někomu udělaly kalendáříky radost, ráda pošlu.Exotické - ze zemí Východu...Vietnam či Čína - vůbec netuším...Maďarsko...Kuba...
Malaysie, Sýrie, Kanáry....
Se zvířátky - ty jsou vždy nejpěknější...
Příroda...
Známé tváře...
Zašlá sláva - SSSR...
Klasické...a jedny z prvních mých kalendáříků...Minulé století...

Pletené misky

11. května 2013 v 12:16 | Janka |  Pletení z papíru
Dalším mým učňovským pokusem v pletení z papírových ruliček jsou misky. Chtěla jsem vyzkoušet další tvar. Jsou pletené opět z ruliček z telefonního seznamu a mořené až po dokončení. Novinkou pro mně bylo dno, které jsem tentokrát vytvořila technikou "decoupage" - neboli ubrouskovou technikou.
Určitě víte, o čem je řeč. Pro ty, co snad neznají, tak jen stručné vysvětlení.
Používají se ubrousky vícevrstvé.
Jako vždy, jsem si nejdříve vystřihla dno a natřela klasickým lepidlem, které používám na ruličky a nechala chvíli zaschnout. Poté jsem z ubrousku odstranila bílé vrstvy a tu s obrázkem jsem dala na natřené dno a přes pečící papír přežehlila žehličkou. Upletla misku, namořila a vše, včetně ubrouskového dna, nalakovala.

Sluníčková oslava

9. května 2013 v 9:41 | Janka |  Rodina
Nejmladší člen naší rodiny, Lukášek, slavil první narozeniny. To, to uteklo.....
A protože je to naše sluníčko, tak mu jeho maminka nechala upéct sluníčkový dort.
Sešly se babičky, sešli se dědečkové, strýc i teta a sestřenice a všichni našemu "sluníčku" blahopřáli.
Rozbalily se dárečky, ale stejně všechny děti se nejvíce těšily na dort.
A byl opravdu mňam, mňam.....
To je náš oslavenec
Sluníčkový dortík
Předběžná ochutnávka
A už se slaví
Se staršími brášky

Přivolej jaro

7. května 2013 v 10:11 | Janka |  Soutěže
Tak se jmenovala soutěž, kterou na svém blogu v rámci "lumpárniček" opět zorganizovala nápaditá a obětavá Natty. Soutěžilo se celý duben a naším úkolem bylo přivolat jaro.
Jakým způsobem ???
Každý den bylo zadané jedno písmeno, které bylo začátečním písmenem názvu kytičky, ptáčka či motýla. A teď bylo na nás, zda budeme mít to štěstí a zvolíme správné jméno, to, které skrytě zadala Natty. Třeba kytiček na písmeno "B" je více než dost - bledule, blatouch, barvinek....
Bylo to krásné soutěžení. A navíc u Natty vyhrává každý a obdrží nádherný diplomek. Není posledního místa.
Škoda, že na další lumpárničky musíme počkat až na podzimní čas. Bude mi smutno. Zvykla jsem si.
Jaro se nám podařilo přivolat a tobě Natty za vše velký DÍK !!!
A opět ty záložky

4. května 2013 v 21:25 | Janka |  Háčkování
Většinu času nyní trávím prací na naší zahrádce. Ale ve volných chvilkách mně to nedá a sedám a beru do ruky háček. Nemám rozdělaného nic velkého. Jen maličkosti, u kterých nemusím moc přemýšlet, sledovat předpis či vzor a počítat. A tak tvořím opět Lesezeichen, neboli záložky do knihy pro mou německou přítelkyni. Dílko je brzy hotové a já vymyšlím další variantu záložky. A její sbírka záložek bude brzy zase o něco větší.
Ani ryba, ani rak

2. května 2013 v 22:08 | Janka |  Co mě zaujalo
Tak nevím, kam zařadit stromy na následujících fotečkách.
Jsou to sakury nebo třešně ??? Tyto stromy už několik let kvetou tímto způsobem na našem náměstí.Zlatý déšť nebo zlatice ???
Tento žlutý vodopád máme na zahrádce. Říkáme mu zlatý déšť, i když víme, že je to jen lidové označení a správně patří štědřenci odvislému. Myslím, že nejlepší název by byl zlatý vodopád či zlatá stěna.


A opět modro.
Opět máme trávník celý modrý. Už to nejsou fialky, ty už odkvetly, ale jakési malé, nizoučké rostlinky se spoustou modrých kvítečků. Ale bohužel nevím, jak se rostlinky jmenují.
Třeba mi poradíte !!!