Leden 2014

Velikonoční minikošíčky

30. ledna 2014 v 15:34 | Janka |  Háčkování
Před třemi lety, když jsem ještě neměla vlastní blog, tak jsem svoje tvoření, díky Jitce, mohla prezentovat na Ženském klubu. A tam se také před Velikonocemi objevila moje velikonoční přáníčka a košíčky. A asi vás zaujaly, protože mám stále v poště žádosti o jejich popis. A jelikož bych letos opět chtěla zkusit znovu, jestli jsem jejich výrobu nezapomněla, tak se pokusím háčkovat i s návodem.
Začínám tím nejjednodušším a nejmenším košíčkem.
Popis na jeho zhotovení najdete ZDE.

Jste ve stresu ?

28. ledna 2014 v 14:40 | Janka |  Jen tak
Jste ve stresu ???

Přiložené obrázky se používají na testování, kolik stresu daná osoba snese.Čím pomaleji se obrázky pohybují, tím lépe umíte snášet stres.
Naprosto vyrovnaní lidé je vidí nehybné.

Obrázky nejsou animované - jsou dokonale statické.


Zdroj: Internet

Pletená srdíčka ještě jednou

26. ledna 2014 v 21:47 | Janka |  Pletení z papíru
Ano, pletená srdíčka ještě jednou a určitě ne naposledy. Tak se mi to zalíbilo, že jsem udělala ještě jednu sadu. Nejdříve dvojsrdíčko, které zdobí naše vchodové dveře. Poté srdíčkový závěs, který poputuje jako dekorace k dceři a nakonec tři jednoduchá srdíčka, z nichž dvě jsem ozdobila háčkovanou růžičkou, jejíž popis jsem našla na netu.
A už opět přemýšlím o další srdíčkové inovaci.


Retro aneb vzpomínky

24. ledna 2014 v 18:33 | Janka |  Jen tak
Nerada se loučím se starými věcmi. Ale i přesto, čas od času, proberu postupně všechny skříně a dělám "pořádky". Zdá se mi totiž, že i když nic nového nekupuji, tak mi stále přibývá věcí, které nemám kam dát. A při jednom tom kramaření jsem narazila na dobře uschované papíry a mezi nimi něco, co už se nyní v takové formě nevyrábí, protože to už ani není zapotřebí. Zkrátka doba se změnila. Možná vám to také /některým/ připomene školní léta.
A vůbec - k čemu byly tyto papíry určené ???

Pletené ošatky

22. ledna 2014 v 16:36 | Janka |  Pletení z papíru
Už jsem vyzkoušela různé tvary, také srdíčka, zvonečky a zajíčky, ale stále mě chyběla obyčejná ošatka. Dalo mi trochu práce najít vhodný "korpus" podle kterého bych pletla, ale nakonec se zadařilo. Dna jsem opět dělala ubrouskovou technikou, ale nemám speciální lepidlo, a tak s výsledkem nejsem vůbec spokojená.
Jedna ošatka je pletená z předem namořených ruliček s jednoduchou uzavírkou a druhá ze surových ruliček a namořená po dopletení a s trošku ozdobnější uzavírkou.
Háčkovaná vajíčka jsou ještě z loňského roku.Zkouška pozornosti

20. ledna 2014 v 23:01 | Janka |  Hádanky


Dvojice
Na této kresbě je sedm prvků, které jsou nakresleny dvakrát. Najděte je do tří minut.
Tak zní zadání nad obrázkem. Jelikož zadaný časový limit je hoden předškoláka, tak ho pozměňuji na maximálně půl minuty. I to je moc.
Napište, za jak dlouho jste to zvládli.
Něco není v pořádku

18. ledna 2014 v 13:19 | Janka |  Kytičky
Dnes dopoledne jsem si po delší době prošla pečlivě zahradu a nestačila jsem se divit. Opravdu něco není v pořádku.
Ale co ???
Zbláznilo se počasí? Zbláznila se příroda? A nebo už opravdu nastupuje jaro a zimy už u nás nebudou? A nebo budou až místo předjaří, tedy v březnu a dubnu, jako v loňském roce?
Raději konec otázek a filozofování, realita je následující.
Že kvetou žluté petrklíče, to mě vůbec nepřekvapuje, protože ty kvetou permanentně už od listopadu. Kvetou mi nejen v záhonku, ale začínají kvést i ty v trávě. Sedmikrásky také nemyslí na zimní spánek a stále zdobí náš trávník.
Co mě ale překvapilo, to jsou narašené hyacinty a sněženky a dokonce už raší i tulipány a talovíny už také ukazují své žluté hlavičky. A to je půlka ledna.
Nerozumím tomu, ale myslím si, že opravdu není něco v pořádku.

narašený hyacint

žluté talovíny
sněženky

Vše foceno dnes dopoledne, tj. 18.ledna 2014

Krabičky na kapesníky

16. ledna 2014 v 14:31 | Janka |  Pletení z papíru
Potřebovala jsem dárek. Jen malý a pro radost a zároveň praktický.
Rýmu mají občas všichni a papírové kapesníčky jsou v každé domácnosti, a tak jsem zůstala u mé, momentálně nejoblíbenější činnosti, což je pletení z papíru. Sice skoro před rokem jsem už jednu krabičku na kapesníky vytvořila, ale to byla má učňovská práce. A tak jsem si řekla, že si to zopakuji. Pletla jsem jsem z předem namořených ruliček, abych mohla vyzkoušet kombinaci dvou barev. A řekla bych, že z předem namořených ruliček se mi pletlo jaksi lépe, než z těch surových. Krabička je pletena klasicky opletkem dvěma a na ukončení jsem vyzkoušela "zatloukanou uzavírku".
A nezůstalo jen u jedné krabičky......Prošívaná deka

14. ledna 2014 v 9:21 | Janka |  Kuchyně
Nejde o žádnou přikrývku, ale o název naší nedělní "mňamky". Je to moučník všeobecně známý, a protože je s tvarohem, tak u nás velmi oblíbený. A co také oceňuji je to, že při jeho přípravě nemusím vytahovat váhy.
Na těsto potřebujete - 3 vejce, půl hrnku oleje, tři čtvrtě hrnku pískového cukru, půl hrnku vlažné vody, 2 hrnky polohrubé mouky s míchané s celým kypřícím práškem do pečiva a 2 lžíce kakaa.
Tvarohová směs - 500g měkkého tvarohu, 1 vejce, půl vanilkového prášku, půl lžičky citronové kůry, čtvrt hrnku pískového cukru a 1 vanilkový cukr.
Vejce ušleháte s olejem, cukrem a vodou, smícháme s moukou, práškem do pečiva a kakaem. Těsto se rozetře na vymazaný a moukou vysypaný plech s okraji / já používám papír na pečení/. Sáček na zdobení nebo igelitový sáček s ustřiženým rohem naplníte utřenou tvarohovou směsí a vytvoříte na povrchu těsta mřížku. Já jsem udělala, jak vidno, obyčejné "cákance". Ta se při pečení poněkud propadne a vznikne tak jakási " prošívaná deka" - odtud název.
Já jsem udělala jednu technologickou chybu, určitě poznáte jakou, ale i přesto to byla výborná nedělní mňamka.Pletená srdíčka

12. ledna 2014 v 9:23 | Janka |  Pletení z papíru
Že mou vášní a slabostí jsou srdíčka - to už určitě víte. Uháčkovala jsem jich už spousty, malé a velké a v různých variantách a barevných provedeních. Ale háčkování mi nestačí, zkouším dále. A proto nyní přišla na řadu pletená srdíčka, a sice pletená z papíru. Není to nic světoborného, ba naopak velmi jednoduchého a v důsledku docela efektního.
Stačí kousek tenkého vázacího drátu, který vytvarujete do tvaru srdíčka a začnete oplétat už předem namořenými ruličkami tak dlouho, až se vám výsledek bude líbit. Potom stačí jen nalakovat, aby srdíčko drželo tvar a trošku dozdobit a je hotovo.A hotová srdíčka k dekoraci