Duben 2014

Komu poděkovat

29. dubna 2014 v 19:52 | Janka |  Sbírky
Nevím, komu poděkovat.
Dnes mi přišla obálka se spoustou krásných kalendáříků do mé sbírky. Ještě je nemám, a tak moje radost byla obrovská.
Jenže má to jednu chybu. Nebylo u toho žádné psaní, a tak nevím, kdo mi tyto kalendáříky poslal a komu za ně poděkovat. Ani z razítka na obálce se místo odeslání nedalo vyčíst.
Takže neznámému dárci mockrát děkuji, udělal mi velkou radost a pokud bude číst tyto řádky, tak se určitě odtajní.
Měsíc oslav

28. dubna 2014 v 22:47 | Janka |  Rodina
Duben je u nás měsíc oslav. Ne, že bychom celý měsíc jen slavili, tak to ne. Ale je to v naší rodině měsíc narozeninový.
Vemu to po pořádku.
Začnu od toho nejmladšího člena rodiny, který nám dělá radost už druhý rok. To se oslavit muselo.
Nechyběly dárečky a také samozřejmě netradiční dort. Ten nepeču já, ale jedna šikovná paní, která je schopná uspokojit jakékoliv oslavencovo přání. Takže už našim klukům pekla auto, lokomotivu, krtečka, pikaču, dinosaura, krokouše, letadlo.....a teď přišel na řadu "ptáček". Ale žádný obyčejný, hned trojrozměrný a marcipánový.
Stále jsme si ho všichni ze všech stran prohlíželi a řešili - hlavně děti - kam umístíme svíčky. Tak jsem byla zaujata tímto problémem a také tím, že svíčky-prskavky nejdříve nechtěly prskat, že jsem zcela zapomněla fotit.
Ale ptáčka vyfoceného mám.


A to je náš oslavenec v náručí své tety.Pak slavila dcera a za týden její manžel. Opět jsme se všichni sešli, a protože bylo pěkné počasí, tak jsme poseděli venku, něco dobrého pojedli, popili a bylo nám společně moc dobře.

No a kulaté narozeniny měla o víkendu i moje sestřička.
Gratulanti přinesli milé dárky a mě samozřejmě nejvíce zaujaly dárky květinové.

Tak se nám to všechno v dubnu sešlo a teď budeme čekat až do prázdnin /!!!/ na další narozeninové oslavy.

Fotky ze správného úhlu

25. dubna 2014 v 14:35 | Janka |  Co mě zaujalo
Pod tímto označením mi nedávno přišel mejlík od mé kamarádky Helenky. Spousta zajímavých fotek, u kterých se mi ani nechce věřit, že by to byla skutečnost a ne fotomontáž. No posuďte sami.
Některé jsem pro vás vybrala.
Pampeliškový med

23. dubna 2014 v 22:54 | Janka |  Kuchyně
Od určité doby si můj manžel vaří každý den do termokonvice zelený čaj. Na tom by nebylo samozřejmě nic zvláštního. Sladí si ho ovšem medem a má ho značnou spotřebu.
Proto jsem se nechala inspirovat Blankou a dala jsem se do přípravy pampeliškového medu. Zahrada se nám momentálně "žlutí" na všech stranách, takže o surovinu není nouze. Mohla bych těch medů uvařit pro celou vesnici či město.
Už kdysi jsem něco podobného zkoušela, ale šlo spíše o pampeliškovou šťávu.
Tehdy jsem ještě nevěděla, že hustota medu je závislá na délce jeho vaření. Čím déle se vaří, tím více zhoustne.
Samozřejmě nemůže kvalitou a chutí nahradit ten opravdový medík včeliček, ale je také lahodný a má krásnou barvičku.
Pokud budu vařit ještě jednu dávku, tak nahradím v receptu citron pomerančem a pro patřičné aroma přidám trochu listů meduňky.
Travňák

22. dubna 2014 v 12:31 | Janka |  Ostatní tvoření
Chtěla jsem udělat klukům radost a koupit jim travňák. Když jsem si ovšem v jednom nejmenovaném supermarketu, a nejenom v něm, přečetla na lístečku, kolik stojí, tak jsem se málem vyvrátila. To je fakt nehoráznost.
Ovšem té myšlenky jsem se nechtěla vzdát a navíc jsem tuto "srandičku" už jednou doma vyráběla. Není to vůbec nic složitého a přinese to radost a zábavu.
Potřebujete jen staré punčocháče, a ty jsou v každé rodině, poté trošku zrní, piliny a gumičku či provázek. A za chvíli je travňák na světě.
Teď jsem jenom zvědavá, jak jsem byla šikovná a zda jsem zrní umístila tam, kde má vyrůst. Může se totiž stát, že se v pilinách sesypalo a poroste nejen z temene hlavy, ale i z tváří.
Nu což, travňák může být i fousatý, neee???


Pěkný povelikonoční týden přeje Janka

Sobota s dinosaury

20. dubna 2014 v 15:56 | Janka |  Jen tak
Když jsou ty velikonoční svátky, tak jsme s dědečkem usoudili, že bychom hlídání našich vnoučků mohli pojmout tentokrát jinak, než obvykle. Rozhodli jsme se pro výlet do Olomouce do nové nákupní galerie Šantovka. Ne, že bychom nakupovali, to ani v nejmenším, ale protože zde byla výstava obřích dinosaurů a kluci mají stále ještě "dinosauří" období.
Než přišla vydatná aprílová přeháňka, tak se kluci dostatečně vyblbli na pirátské loni na dětském hřišti před galerií, no a potom přišli na řadu dinosauři. Obrovští, pohybliví, funící, řvoucí....
Šel z nich opravdu strach.


i na archeology si mohli kluci zahrátdokonce se i na dinosaurovi svéztBylo to moc pěkné odpoledne, se sportováním, s dinosaury, samozřejmě se zmrzlinou, pitíčkem a jinými dobrůtkami, ale hlavně v dobré náladě a všichni pospolu.Velikonoční přání

18. dubna 2014 v 15:13 | Janka |  Velikonoce
Krásné Velikonoce plné jarního sluníčka,
dobrou náladu a úsměv na tváři
vám přeje JankaVajíčka podle VendyW

17. dubna 2014 v 22:28 | Janka |  Artyčok
I když od našeho repešského setkání uplynulo už skoro 14 dní, tak se tam v myšlenkách často vracím. Jako starý film si přehrávám zážitky spojené s tímto víkendem. Mám před očima tu spoustu krásného tvoření moc milých, veselých a obětavých lidiček, kteří vážili cestu i z dosti vzdálené části naší země, jen aby se opět mohli setkat a radovat se z toho všeho, co vlastnoručně vytvořili. A nejen radovat, ale také ochotně předat své umění i nám ostatním.
Mou rádkyní a učitelkou byla opět VendyW, která mě znovu zasvěcovala do falešného patchworku, tentokrát, jak jinak než velikonočně zaměřeného a bez špendlíčků. Moc a moc jí za to děkuji.
Samozřejmě, že moje učení nemohlo zůstat bez odezvy, a tak když se vše pěkně v hlavě uleželo, začala jsem tvořit. Nemám tak pěkné látečky jako Vendy, ani patřičné nástroje a ten správný "grif", ale něco se mi podařilo vytvořit.
Zajíčka posílám vám všem pro radost, protože to už je můj poslední letošní velikonoční výrobek.
Bude mi smutno, protože přípravou Velikonoc jsem žila docela dlouhou dobu a teď najednou jsem bez motivace.

Pletené slepičky

15. dubna 2014 v 15:00 | Janka |  Pletení z papíru
Součástí mého tvořeníčka, které se mnou putovalo na velikonoční setkání do Repech, byly i slepičky pletené z papírových ruliček. Byla to opět moje prvotina. Moc se mi na netu líbily, a tak jsem je chtěla také vyzkoušet.
A tak vznikla jedna velká slepička a dvě její malé kamarádky.

Už se to krásně barví

14. dubna 2014 v 14:32 | Janka |  Zahrada
Zatím převládá bílá a žlutá. Alespoň u nás.
Třešeň a višeň září v bílém jako načančané nevěsty.

ale i sedmikrásky se nenechávají zahanbit a obsadily náš trávník ve velkém zastoupeníněžné bílé macešky
rozrostlý keř mahónie září svými květy do daleka
velkou část trávníku okupují pampelišky
a na záhonku se žlutají kamzičníkyAle i plevel se činí - nevíte náhodou, jak se tato polehavá plazivá a neúnavná rostlinka jmenuje???
Každoročně mi zaplavuje záhonky a já s ní svádím neúnavný, ale marný boj.radost nám dělá zeleninka ve foliáku

zasázeno dne 7.3.2014


a dnesSpěchám, abych měla hotovo, protože čekám, že mi každou chvíli "odejde" internet, jelikož u nás právě řádí doslova vichřice s bouřkou a kroupami.


Slunečné počasí vám přeje
Janka