Srpen 2014

Stále gumičkuji

30. srpna 2014 v 19:19 | Janka |  Ostatní tvoření
No, i když to slovíčko "stále" není zrovna nejvystižnější, protože uplynulé dny jsem měla útlum, díky přítomnosti vnoučků, kteří vyžadovali neustálou pozornost. Sice jsme pletli také, ale jen na vidličce a základní řetízek.
Já jsem konečně překonala první obtížnostní úroveň a zakousla jsem se do té, která je určena pro pokročilé.
Následující náramky patří ale do úrovně první, tedy nejlehčí.


Honeycomb Bracelet je název náramku a ani se nezdá, při použití gumiček různých barev, že je vytvořený jednou technikou.

Stejné jsou i tyto dva náramky, které se nazývají Triangl Bracelet neboli trojúhelníkový náramek.A nyní má snaha o zvládnutí obtížnostního stupně II., tedy úrovně - pokročilí.

Náramek ve tvaru žebříku, neboli Rainbow Ladder Bracelet.


A Tafty Twist Bracelet, což bych volně přeložila jako kroucený náramek, protože vytváří jakési vlnovky.A samozřejmě, že jsem se pustila i do úrovně třetí, pro více pokročilé. Na tyto náramky je už větší spotřeba gumiček. Na jeden náramek i více než 50 kusů a smyčkování / háčkování /je už opravdu obtížnější. Chce to trpělivost a zručnost a vypořádat se s tou spoustou gumiček při přetahování na další kolíček na stavu a hlavně vzít vždy tu správnou gumičku, protože když se zmýlíte, tak se vám náramek "rozjede" a můžete začít znovu. Párat se zde nedá, nebo alespoň já to neumím.


Star Burst Bracelet, neboli praskající hvězda.

Flower Power Bracelet, což by mohla být mocná a silná květina.

A konečně Hibiscus bloem, což je asi holandsky, ale já bych to označila opět za květinu.

Konečně v lese

28. srpna 2014 v 22:15 | Janka |  Jen tak
Najednou je u nás divné ticho, klid, nikdo neběhá, nekřičí a neustále nevolá: "Babííí.....". Kluci, kteří nám dělali od neděle společnost už odjeli domů, aby se trošku zcivilizovali před nástupem do školy a školky. Tomik zahajuje, jako prvňáček, už zítra jakousi předpremiérou, jejíž úkolem je seznámení se se školou, paní učitelkou, jídelnou, družinou....
Poslední dny byly fajn, ale zároveň i hektické, protože kvůli neustálému dešti se nedalo vyjít ven. A tak jsme vystřídali různé hry na zabavení kluků, vyráběli jsme náramky z gumiček a shlédli nejednu pohádku. A tak hned, když si kluky vyzvedla jejich maminka a konečně přestalo pršet, vyšláply jsme si v pozdním odpoledne s "děvčaty" z našeho cvičení na rozhlednu na Velkém Kosíři. Obvykle to zvládnem tak asi za dvě hodiny tam i zpět, ale tentokrát nám to trvalo podstatně déle, protože tomu velkému množství "babek", které rostly přímo u cesty se nedalo odolat. A tak jsme sbíraly a sbíraly. Nicméně před osmou hodinou a zároveň se západem slunce jsme dorazily spokojené domů, s tím, že si to příští týden určitě zopakujeme.nutné foto u cíle cesty
takových ptačích budek, které vyrobily děti z místní školy je zde docela dosti


těchto krasavců zde byla spousta

ale i takových

nás zaujaly především babky, kterých byly celé kolonie
a tyto houbičky jsou už zpracované, jednak naložené v nálevu ve sklenicích, nakrájené na sušení a nebo spapkané...


Srdíčko s kytičkou

26. srpna 2014 v 13:37 | Janka |  Háčkování
Moje poslední háčkovaná srdíčka nebyla špatná, ale zdála se mi taková moc obyčejná. Jakoby jim něco chybělo.
A tak jsem je trošku ozdobila. Hned jsou veselejší.


Prima den

24. srpna 2014 v 22:08 | Janka |  Jen tak
Měli jste dnes také prima den ???
Sluníčko se sice ukázalo až po obědě, ale alespoň jsem se mohla dopoledne věnovat činnostem v domácnosti, jako je převlékání peřin, následné praní, příprava nedělního oběda a pečení něčeho malého na zakousnutí.Odpoledne už mi to nedalo a musela jsem ven, na dvorek a na zahradu.

Nejdříve zkontrolovat muškáty, zda-li mají dostatek vláhy a pokochat se stále kvetoucí kalou od Květy, jejíž dva žluté květy letos vyrostly do výšky 120 cm.

Je čas švestek, a tak jsme se dali s manželem do sbírání.

Těchto kyblíků bylo celkem 15 a švestičky už jsou zpracované ve velkých sudech a čekají na věci příští.


Vůbec se mi nechtělo domů, protože pohled na zapadající sluníčko byl neobyčejný, a tak trochu zlověstný.

Už sládne

22. srpna 2014 v 21:55 | Janka |  Zahrada
Ve skleníku se dá pěstovat ledascos. Zelenina, kytičky, kaktusy, ba dokonce tropická vegetace.
U nás je skleník využíván hlavně k pěstování zeleniny. Začínáme na jaře koncem března výsadbou přísad salátů a kedlubnů. Do volných míst vyseju ještě semínka ředkviček. A až si pochutnáme na salátech a kedlubnech, je čas v průběhu května vysadit připravené přísady rajčat, okurek - hadovek a hlavně paprik. Na ty si manžel zvláště potrpí.
Ale skleník se dá využít i na pěstování vinné révy. Samozřejmě jen v omezeném množství, ne na výrobu vína, ale jen tak na chuť, na mls. A právě nyní přichází doba, kdy vinná réva dostává tu pravou krásně slaďoučkou chuť.
A tak vás zvu na malou ochutnávku.

A toto je réva pěstovaná venku kolem našeho domu. Hrozny jsou zatím zelené, takže musíme ještě měsíc počkat než získají namodralou barvu a typickou silně aromatickou chuť.Gumičkuji

20. srpna 2014 v 22:46 | Janka |  Ostatní tvoření
Velký hit letošního léta už dorazil i k nám a zcela mě zachvátil a pohltil. Využívám toho, že tento týden jsou kluci na dovolené s rodiči, a tak nejsem nikým rušena. Ten hit se jmenuje Rainbow Loom.
Rainbow Loom- česky gumičkování je vlastně pletení vlastních náramků z gumiček pomocí speciálního stavu.
Je to zajímavá tvůrčí činnost, která je určena především dětem.
Autorem RL je Cheong Choon Ng, malajzijský přistěhovalec čínského původu, který v roce 1991 odešel studovat do USA na Wichita State University, kde obsolvoval obor strojírenství.
K vytvoření RL ho inpirovala jeho dcera, která si vytvářela malé náramky z gumiček. Chtěl ji usnadnit práci, a proto přemýšlel o vytvoření vhodné pomůcky, a tak vznikl RL.
Pomocí této hračky, se kterou si nehrají jen děti, můžete vytvářet nejen barevné náramky, ale i jiné zajímavé věcičky, jako jsou různé přívěsky, prstýnky, hračky, šperky, ozdoby či dokonce kabelky.

Co k této činnosti potřebujete??
Plastový stav, háček, gumičky, es-klipy /na spojování/ a samozřejmě speciální gumičky a ze začátku hodně a hodně trpělivosti a šikovné ručičky. Pro jednoduché pletení stačí i dvě tužky, nebo vidlička a dá se plést i na prstech.

moje první tři učňovské náramky, dělané tou nejjednodušší technikou


tyto náramky se jmenují - Diamond Bracelet

Diamond Ridge Bracelet


a pohled z druhé strany


Je to opravdu velmi zajímavá a obrovsky variabilní činnost, že zvládnout všechny techniky snad ani není možné, ale na druhé straně lákavé vyzkoušet si, co nejvíce způsobů pletení. Zatím zkouším, seznamuji se a určitě tak brzy s tím neskončím.Další srdíčko do sbírky

19. srpna 2014 v 13:21 | Janka |  Háčkování
V jednom německém vánočním časopise z loňského roku jsem objevila ozdobu na stromeček v podobě jednoduchého srdíčka. Tak jsem ho hned musela vyzkoušet a zjistila jsem, že je docela pěkné a háčkování není vůbec složité.
Přikládám i přílohu, abyste mohli vyzkoušet. V dnešním deštivém uplakaném a chladném počasí mi připadá, že je už podzim a to by byl nejvyšší čas, se začít připravovat na Vánoce.
Poděkování

17. srpna 2014 v 8:55 | Janka |  Jen tak
Následující fotečky jsem si původně chtěla nechat jen pro sebe, ale nemůžu jinak a musím vám je ukázat, protože tolik krásných velkých zdravých hub - praváků - jsem ještě v životě v reaálu pohromadě neviděla a určitě už víckrát neuvidím.
Není to moje zásluha, ale jednoho moc milého, hodného, obětavého a nezištného "člověka", od kterého jsem je dostala darem. Škoda, že nemůžete stejně jako já, cítit tu nádhernou vůni.......


P.S. - Jituš, moc a moc a moc děkujeme.....


Háčkované drobnosti - popisy

16. srpna 2014 v 23:06 | Janka |  Háčkování
Jsem moc ráda, že se vám moje háčkované drobnosti - prostírky a červenobílá malá dečka - líbily a ráda přikládám popisy na ně. Kdyby bylo něco nesrozumitelného, ráda vysvětlím.
Přeji pěkné háčkování a radost z nového výrobku.

prostírka


červenobílá dečka

Háčkované drobnosti

15. srpna 2014 v 8:25 | Janka |  Háčkování
Jsem obdivovatelkou těch, kteří se dají do velkých projektů. Mají vůli a trpělivost vytvořit věc, skládající se z mnoha malých komponentů, jako patchworkové deky, deky háčkované ze spousty čtverečků, či polštáře. Třeba k tomu také časem dospěji, ale nyní stále dávám přednost tvoření věciček, které mám brzy hotové a můžu se radovat z toho, že se mi /či ne/ podařily.

malé obyčejné dečky

malé prostírky