Listopad 2014

Repechy potřetí a ještě jednou

10. listopadu 2014 v 22:48 | Janka |  Jen tak
Nedá mi to, abych se ještě jednou nevrátila k našemu setkání v Repechách.
Ta myšlenka uspořádat setkání, poznat se a vyměnit si zkušenosti ze svého tvoření se zrodila v hlavě Jitce. Je krásné, že si píšeme a ukazujeme, co jsme vyrobily, ale ještě lepší je osobní kontakt a vzájemné poznání. A tak Jitka svoji myšlenku a představu dotáhla až do konce. A jelikož žije uprostřed Moravy, tak logicky se setkání konají v srdci Drahanské vrchoviny.
Když jsem jela na první setkání, tak jsem ještě nevěděla do čeho jdu, jak budu přijata ostatnímu, zda to, co tvořím, bude někoho zajímat. Mé obavy byly naprosto zbytečné.
Naše setkání, to není jen propovídaný den, ale i tvořivá dílna. Každá z nás během dne a toho "povídání" něco tvoří - háčkuje, plete, dělá frivolitky. A nejvíce si vážím toho, že bez rozpaků sdělí své "know- how" i těm ostatním. A tak mě už minule Šárka trpělivě učila dělat frivolitky, Vendy zase patchworkovou techniku na velikonoční vajíčka, Graža pro všechny připravila potřebné elementy pro výrobu 3D origami a Mira nám předvedla, jak se zdobí vajíčka pomocí stébel slámy.
Krásným zvykem se stala vzájemná výměna dárečků a obětavá Jitka vždy pro všechny připraví něco dobrého na mls - napeče koláče a nebo tentokrát vynikající medový dort.
dárečky, které jsem letos dostala

Jitčin vynikající medový dort


A protože jsem minule ukázala jen tvoření vykouzlené háčkem, tak bych to chtěla ještě doplnit o ostatní techniky.
Kerria vyrábí barevné hedvábné šátky a volánkové šályJulča přivezla vánoční stromečky vytvořené z papírových ruliček technikou točeného pletení

a vánoční svícnySylva se nadchla pro 3D origami
i vánoční hvězdičky se dají touto technikou vytvořit

i když Vendy nebyla přítomna, tak její nádherné ozdoby a šperky byly mocně obdivoványVánoční Repechy už jsou minulostí, na kterou se ovšem nezapomíná.
Jitko, moc děkuji /děkujeme/ za krásnou sobotu, milou společnost, příjemné prostředí a určitě za půl roku /třeba i dříve/ opět na shledanou!!!


Repechy potřetí

9. listopadu 2014 v 17:22 | Janka |  Jen tak
Šest tvořilek /snad šikulek/ - Jitka, Jitka Kerria, Julča, Mira, Sylva a Janka, které se poznaly a seznámily díky Ženskému klubu se sešlo už potřetí v krásném prostředí Drahanské vrchoviny v obci Repechy v penzionu Lada. Důvodem jejich setkání bylo nejen se po půl roce opět vidět, popovídat si, ale i navzájem se potěšit tím, co za dobu od minulého setkání krásného vytvořily. Svými, už převážně vánočními výrobky, chtěly potěšit nejen sebe, ale i místní usedlíky a náhodné návštěvníky penzionu. A bylo se opravdu na co dívat. No posuďte sami.
Jitčiny /Kerria/ háčkované ozdoby na stromeček

Jitčiny /yorga/ háčkované zvonečky

Jitčin /Kerria/ háčkovaný betlém

Jitčin /yorga/ háčkovaný klobouček

Jitčiny /Kerria/ efektní baňky


Julčiny háčkované a paličkované záložky do kníhy
a Jančiny ozdoby na stromeček


To je jen malý zlomek z toho všeho, co bylo k vidění. Ještě chybí zajímavé 3D origami výrobky, sněhuláčci vytvoření z papírových ruliček, ozdoby z korálků, nádherné Vendiny patchworkové ozdoby do vlasů a šperky, patchworkové kouličky, svícny, hedvábné šátky, volánkové šály a Jitčina háčkovaná a bezkonkurenční "přívěsková" zvířátka.

Stále padají

7. listopadu 2014 v 19:59 | Janka |  Háčkování
Sněhové vločky u nás padat nepřestaly.
Tentokrát si vybraly stejný vzhled, ale pokaždé se oblékly do jiného kabátku.


Tento předpis na sněhovou vločku - hvězdičku je opravdu moc jednoduchý - řetízková oka, krátký a dlouhý sloupek a pikotka, a proto jsem ho vyzkoušela v různých barevných provedeních.


bílá klasika


tentokrát do modra


jemně do béžova a s korálky


a ještě se zlatým okrajemA to není zdaleka vše. Těch možností je vícero.
Tím chci říci, že nemusíte být vůbec zdatnou "háčkovačkou" a přitom si můžete vyrobit spoustu
originálních ozdob na vánoční stromeček.
Jen se do toho dát.

Spí

6. listopadu 2014 v 13:12 | Janka |  Zvířátka
Určitě máte rádi svou postýlku na spaní, a stejně tak i mnohá zvířátka svůj pelíšek.
Jenže u koček to mnohdy neplatí. Naše "Černá" je toho dokladem. Postupně si vybírá stále nová a nová místečka k odpočinku. Jednou je to okenní parapet, podruhé video, jindy zase květináč či umývadlo a nyní se jí zalíbilo na odpadkovém koši. A stejně tak volí ke svému spánku zcela neobvyklou polohu. Nejlépe hlavou dolů a přitom tvrdě spí.
Nic tam nehledá, má zavřené oči a spíJe vyjímečná i v tom, že si dovede otevřít dveře tím způsobem, že vyskočí na kliku a své pokusy opakuje tak dlouho, až se ji to podaří. Je milá, mazlivá, ale na druhé straně v sobě šelmu nazapře. Každý den ráno máme na zápraží doklady jejího nočního snažení. A že nejde jen o malé myšičky, je vidět na následující fotečce.

Už padají....

3. listopadu 2014 v 23:03 | Janka |  Háčkování
Už padají první sněhové vločky. Ale zatím jen u nás doma v obýváku.
Zkrátka zima a Vánoce se pomaloučku hlásí a je nutno být připravený.Mrkvové šátečky

1. listopadu 2014 v 19:32 | Janka |  Kuchyně
Mám ráda sladké, ale nechci hodiny trávit jejich přípravou, a proto si ráda vybírám takové předpisy, jejíchž příprava není náročná a také netrvá dlouho. A mezi tento druh sladkého pečiva patří také mrkvové trojhránky - šátečky.
Na jejich přípravu potřebujete jen 250 g jemně nastrouhané mrkve, 250 g hladké mouky, jednu Heru a trošku prášku do pečiva.

Z těchto surovin se zpracuje těsto, které se dá alespoň na hodinu odpočinout do lednice. Poté se rozválí, nakrájí se čtverečky, které se naplní povidly, utvoří se šátečky a ty se dají péct.
Za chvíli je hotovo. Zvláště, když máte takového pomocníka, jako jsem měla já.