Prosinec 2014

Látkové kouličky

10. prosince 2014 v 21:53 | Janka |  Artyčok
Už jsem potřebovala změnu.
Stále jen háčkuji vločky, zvonečky a jiné vánoční ozdoby. A tak jsem sáhla po polystyrénových kouličkách a tentokrát ne po stužkách, ale po pokud možno vánočních látečkách. A vyzkoušela jsem si to, co mě naučila Vendy loni na setkání v Repechách, a sice vpichovaný patchwork. Má dílka jsou sice učňovská, ale i tak z nich mám radost.
Budou se ještě nosit ???

8. prosince 2014 v 21:38 | Janka |  Pletení
Minulou a předminulou zimu byly velkým hitem volánkové šály. Poté přišly různé formy nákrčníků a nyní jsou "in" ty pletené pomocí rukou. Také se na ně chystám. Ale nejdříve musím ještě zpracovat volánkovou přízi, kterou mám z naší maďarské dovolené. A nevím, zda-li se ještě tyto šály budou někomu líbit.
Liší se nejen barevně, ale i různými okraji

Kratší varianta, jen na jedno obtočení

A varianta poněkud delší
A ještě něco malého na mls - nedělní bábovka

Včera v jednom městě

6. prosince 2014 v 22:28 | Janka |  Jen tak
Mám pro vás hádanku. Myslím, že jednoduchou.
V pátek jsem musela na pravidelnou roční kontrolu k lékaři. a protože nesídlí v místě mého bydliště, ale v jednom větším městě, tak jsem využila situace a šla si prohlédnout vánoční trhy na náměstí. A byla jsem mile překvapena, protože bylo co obdivovat. Ne, jak v našem městě, kde jsou jen stánky s jídlem a pitím.
A protože je to město s historickou tradicí, tak je na vás, uhodnout jeho jméno.

Je centrum jednoho kraje, sídlem arcibiskupství, je to také univerzitní město a jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací. V tomto statutárním městě se pravidelně konají zahradnícké výstavy. Ale dost už nápovědy.
Vánoční strom před radnicí
Jeden stánek jako druhý

Obdivovala jsem ručně malované vánoční kouličky


Krásně malovanou keramiku

I domovní znamení zde mají své kouzlo
Dokonce i živá zvířátka
I neživá zvířátkaTak poznali jste ono město???
Pokud ne, tak poslední nápověda, která vše rozhodne.Rampouchová krása

3. prosince 2014 v 22:20 | Janka |  Jen tak
Naši zemičku sevřel ledový krunýř.
Nejezdí vlaky, tramvaje, autům to klouže a lidem stejně tak. Stromy se pod tíhou ledu ohýbají, lámou a padají. Zkrátka je to zlé. Ale každá věc má dvě stránky. Tu špatnou, a ta nyní převažuje, ale i tu lepší. Příroda si sice s námi zahrává, ale při tom vytváří jedinečné a lidskou rukou těžko vytvořitelné úkazy.


zábradlí s třásněmi

i lampičky mají své ozdoby

jako v krápníkové jeskyni

krmítko je také ozdobeno

i růže se sklonila do vodorovné polohy pod tíhou ledu
ani schránka nezůstala ušetřena

Háčkované zvonečky

1. prosince 2014 v 16:55 | Janka |  Háčkování
I když jsem to letos vůbec neměla v plánu, tak jsem opět neodolola. Nejdříve jsem si říkala, že to není nic nového a objevného, ale nakonec jsem usoudila, že "zvonečky" přece k Vánocům patří.
Háčkuji je každým rokem, ale na stromečku jich moc nemám, protože je vždycky daruji jako malou pozornost svým milým, přátelům a těm, na kterým mi záleží.
Opět jsem zvolila bílou klasiku a inspirovat jsem se nechala jako každoročně ZDE a poté jsem experimentovala a použila i vzory, které mám od Jitky na háčkovaná velikonoční vajíčka. Zatím mám zvonečků dvanáct a je každý jiný. Některé jsem ozdobila mašličkou a nyní už čekají na svého nového majitele.