Březen 2015

Hrátky s filcem pokračují

30. března 2015 v 22:34 | Janka |  Šití
Na setkání v Repechách jsem se pečlivě a dlouho připravovala. Háčkovala jsem vajíčka, velikonoční košíčky, měla jsem sebou i malé dečky, dále pletené ošatky a srdíčka, háčkované víly a malá zvířátka ušitá z filcu. Můžete hádat, co se nejvíce líbilo a z čeho mi nezůstal ani kousek.....
K mému údivu to byla malá zvířátka, jen jednoduše ušitá z filcu. Ovečky, kuřátka, zajíčci, slepičky, kačenky....
A protože jsem měla s nimi i jiné plány, než je zanechat v Repechách, tak jsem se musela opět pustit do práce.
Je to příjemný relax a odpočinutí od háčku a motání ruliček, ale na druhé straně mně to brání, doufám, že jen dočasně, v pokračování zdolávání základů paličkování.
Ale Velikonoce se kvapem blíží, a tak nemám na výběr.
Elfové

28. března 2015 v 23:08 | Janka |  Háčkování
Elfové, pro mě víly, tanečnice či jiné éterické pohádkové bytosti.
Návod na jejich vytvoření jsem našla v jednom německém časopise, a proto "elfové", jako mytologické bytosti pocházející ze starogermánských pověstí.
Opět to jídlo

26. března 2015 v 22:46 | Janka |  Jen tak
Jím, protože mám hlad, protože mám na nějaké jídlo chuť. Umím si ho docela dobře a chutně připravit, ale co dovedou někteří "umělci", tak nad tím žasnu a obdivuji.
No, uměli byste to ???


A ještě otázka na závěr. Která kompozice patřičných surovin by to u vás vyhrála ???Zdroj foto: Internet

Už počtvrté

24. března 2015 v 18:18 | Janka |  Jen tak
Ano, už počtvrté se sešlo věrné jádro nás tvořilek, které jsme součástí Ženského klubu. Víkend jsme opět strávily v krásném prostředí Drahanské vrchoviny. První den, v nám už známém penzionu Lada a druhý den bylo naše stanoviště na Obecním úřadě v nedaleké obci Otinoves.
A náš program ???
Hned po příjezdu vybalit naše výrobky s tématikou Velikonoc, nazdobit stoly, vzájemně zjistit, co kdo má nového a obdivovat nové techniky, které se mnohé z nás, od minulého setkání naučily. Potom každá z nás vzala háček, jehlice či frivolitkovou jehlu a dala se do tvoření.
Já jsem měla háček také sebou, ale mým snem bylo zvládnout základy paličkování. Mou obětavou lektorkou se stala Julie, která mi trpělivě vysvětlila, jak namotat paličky, jak s nimi pracovat a co to znamená v řeči "paličkářů", kroutím, křížím, plátýnko na dva páry a plátýnko na očko. Moc jsem se snažila to zvládnout, chvíli mi to trvalo, než se mi to stalo automatikou, ale první začátky mám za sebou a teď už záleží jen na mě..... Julie, moc, moc děkuji !!!


A nyní ta krása, kterou bylo možno obdivovat.Julča
Jitka Š.
MiraJitka K.
Sylva
Broňa
Vendy
Petty
Janka
A moje první nesmělé krůčky....O dobrou pohodu se také postaraly dobrůtky, které pro nás napekly Jitka K. a MiraNevím, jestli bych byla schopna spočítat, kolik různých technik tvoření zde bylo k vidění.
Tak schválně, počítejte se mnou - quilling, háčkování, patchwork, vpichovaný patchwork, mašličkový patchwork,
kanzashi, šití, Rainbow Loom /pletení z gumiček/, pletení z papírových ruliček, frivolitky, paličkování, malování na hedvábí, vyšívání, aranžování a vaření

Děkuji organizátorkám a i všem zúčastněným za krásný a vydařený víkend.
Ať žijí další Repechy!!!

Zvířátka z filcu

21. března 2015 v 7:59 | Janka |  Ostatní tvoření
Šití z filcu se mi natolik zalíbilo, že jsem v něm pokračovala. Tentokrát jsem se zaměřila na Velikonoce. Je tolik věcí, které patří symbolicky k těmto krásným svátkům, a tak jsem nevěděla, čím začít. Vyhrála to samozřejmě zvířátka.
Ovečky, kuřátka, slepičky....

Jsou to jen drobnosti, které mi poslouží jako malá pozornost mým blízkým.
A tyto kvítečky krokusů z naší skalky jsou pro všechny, kteří se radují z toho, že konečně začíná jaro.

Rok se s rokem sešel

19. března 2015 v 17:00 | Janka |  Jen tak
Rok se s rokem sešel a máme tu 19. března a to má svátek JOSEF.
A to jsou u nás velké oslavy. Ne tedy přímo v rodině, ale v naší obci. I když jsme malé město, přesto některé zcela venkovské zvyky zde přetrvávají. V předvečer svátku všech Josefů chodí místní minikapela starých pánů po obci a u každého domu, kde bydlí Josef se zastaví a krásně zahraje. / Stejná tradice je i u příležitosti svátku Aniček.
Nejinak tomu bylo i letos. A oslavenec si toho mocně považoval. Muzikanti zahráli dokonce tři písničky a za odměnu dostali malé pohoštění. U nás se jim ještě hrálo, protože my bydlíme na začátku jejich putování, horší už to asi bylo o dvě až tři hodiny později, než obešli celou obec. Ale ať už to dopadlo, jak dopadlo, je to vždy milé pohlazení po duše, dodání dobré nálady a pocitu vzájemné sounáležitosti.
Medvídek

17. března 2015 v 22:01 | Janka |  Šití
Tak jsem opět na chvíli odložila háček a dala se do šití. Tentokrát ne do žádného záhadného, ale zcela konkrétního.
Cílem měl být na přání dcery medvídek, který půjde na výstavku, kterou si maminky uspořádaly v kurzu plavání pro své děti.
Tento má už pořadové číslo dvě, protože prvního jsem jí už dříve neprozřetelně předala, aniž bych si ho vyfotila.
I když je to medvídek, tak jsem ho spíše pojala, co by medvědí slečnu.
Když je zima, jak má být

15. března 2015 v 22:41 | Janka |  Jen tak
Néé, že bych chtěla vrátit zimu, to určitě ne, ale následující fotečky jsou pro mě alespoň připomenutím, jak má vypadat správná zima. Je vidět, že může být také inspirativní, hravá a docela kouzelná.


Zdroj foto: Internet

Závislost

13. března 2015 v 22:31 | Janka |  Jen tak
Je ráno, pátek a ještě k tomu třináctého.


Vstávám, je pološero a jdu do koupelny. Chci si rozsvítit a NIC. Po ranní hygieně si chci vysušit vlasy, ale fén nepracuje. Přicházím do kuchyně si uvařit ranní čaj, beru do rukou konvici, natočím vodu a zapínám a opět žádná odezva.
Za chvíli se probouzí malý vnouček, kterého mám ještě dnes na hlídání a dožaduje se své oblíbené pohádky. Těžko se mi vysvětluje, že dnes žádná pohádka v TV nebude. Obrazovka zůstává černá. Stejně tak tma je i v lednici, v maražáku a pomalu přestává téci voda, což je největší problém. I když je pátek dnem, kdy se u nás pečou dobrůtky na víkend, péci se nebude.
Další samozřejmostí je puštění počítače, ale i ten dnes má dovolenou.
Ve skříni nacházím stařičký tranzistorák, který manžel zprovozňuje, aby u nás nebylo ticho a smutno.
S vnoučkem připravujeme oběd, jdeme do sklepa pro brambory s baterkou a použité nádobí zůstává neumyté, a to u nás není zvykem. I manžel si musí nechat zajít chuť na svou oblíbenou kávičku z kávovaru.
Ještěže máme plynový sporák a můžeme si připravit oběd.
Jsou dvě hodiny odpoledne a najednou BLIK !!! Já zvolávám hurá a malý vnouček se nejdříve nechápavě na mě dívá, ale později mu to také dochází. Hned je v kuchyni více světla, nádobí mohu hned umýt, Lukášek se raduje u své pohádky a manžel si dopřává svou oblíbenou kávičku. Naprostá samozřejmost. Zkrátka už jsme závisláci.
Mystery - šití

11. března 2015 v 23:47 | Janka |  Šití
Tak jsem se opět dala do šití, a to ne ledajakého. Jak už název napovídá, do šití tajemného.
O co jde??
Na jednom krásném blogu, který se jmenuje Světluška 77, najdete spoustu různých projektů. S jeho autorkou jsem se seznámila díky tvz. Zelené výměně, kterou jsme zahájily nejdříve my dvě a poté následovala výměna se spoustou dalších milovnic květin navzájem. Od té doby jsem častou návštěvnicí tohoto blogu a opět jsem neodolala dalšímu projektu, který Světluška zorganizovala. Jmenuje se "Mystery - šití".

V čem spočívá ??
Šijeme konkrétní výrobek, ale vlastně nevíme, o co se jedná.
Realizujeme podle Světluština návodu v časových intervalech jednotlivé kroky našeho šitíčka, které ve výsledku dají dohromady konkrétní výrobek.
Můžu říci, že je to velmi zajímavé a napínavé. Zatím šijeme jen v ruce a zkoušíme různé techniky zdobení.
No posuďte sami.
Prvním krokem bylo vyšití květiny na určeném místě námi zvolené látky a tudíž procvičení si zadního stehu.
Můžu říci, že jsem naposledy vyšívala někdy na základní škole v hodinách ručních prací, takže to byla pro mě krásná vzpomínka.

Poté následovalo háčkování /což byla brnkačka/
A opět minivyšívání a šití zvláštního tvaru jakési kapsy s ozdobou.

A konečně zdobení filcové látky malými obdélníčky.

Takže teď už mám 6 jednotlivých dílků a absolutně netuším, co z toho vzejde.


Čeká nás /zúčastněné/ ještě střižení posledního dílku, trocha dozdobení a závěrečná kompletace.
Fakt jsem moc zvědavá, co to vlastně Světluška pro nás vymyslela.
A nebo vy už to snad tušíte ???