Červenec 2015

Studánka

10. července 2015 v 16:47 | Janka |  Jen tak
Léčivé prameny nejsou na severní Moravě jen v Lázních Jeseník, Velkých Losinách, a nebo v Lipové. Prameny se "zázračnou vodou" najdete i při túře horským terénem. A tak jsem měla možnost se na našem /vyčerpávajícím/ výšlapu osvěžit vodou z horské studánky, která mi dala sílu dokončit náročnou túru až do konce.
tolik praví pověstjejí pramen je ukryt v malé horské stylové chaloupceurčitě poznáte, jak se tato studánka jmenuje......

Přeletadlováno

6. července 2015 v 22:37 | Janka |  Co mě zaujalo
Je to příšerné slovo, ale jinak to vyjádřit nedovedu.
Určitě vás také občas zaujme na modrém nebi bez mráčků bílá čára, která se tvoří za letícím letadlem. A já jsem si vždycky naivně myslela, že letí jenom jedno a má kolem sebe volno. O opaku mě přesvědčil manžel, který hledal na PC určitý spoj letící z Turecka do Brna. Při pohledu na množství dopravních letadel ve vzduchu mně moc dobře nebylo.

Udivilo vás to také ???

V lázních

4. července 2015 v 22:24
Ano, správně. Tím Vinckem z veršovánky byl Vincenz Priessnitz, zakladatel přírodního léčitelství, propagátor léčby prací, čerstvým vzduchem a čistou horskou vodou a zakladatel prvního vodoléčebného ústavu na světě.


Naše zastávka v Lázních Jeseník byla jen velmi krátká a odpočinková a spíš "sedavá". Moc jsme si toho nebyli schopni prohlédnout, protože jsme byli znaveni náročnou horskou túrou z předcházejícího dne. Měli jsme v nohách 24 km a naše nožičky nám dávaly očividně znát, že je nemáme tak přetěžovat. Takže jsme si prohlédli jen hlavní léčebnou budovu, její okolí, kolonádu a vzali jsme zavděk festivalem dechových hudeb, který se tam právě konal.
Nicméně se nám tam moc líbilo, že je jen otázkou času, kdy se do Lázní Jeseník vypravíme znovu. Je tam toho ještě moc k vidění.hlavní léčebná budova - sanatorium Priessnitz
uvnitř to na mě dýchlo secesí a přepychem
v takové jídelně musí určitě chutnathudební pavilon ve švýcarském stylu /na kolonádě/
Český pramen - takových to pramenů, pomníčků a různých zastavení jsou zde desítky
no, a mě zaujala samozřejmě květinová výzdoba

a závěrečný pohled na masív Šeráku, který tak dokonale prověřil naše slabiny
Háčkované náramky

2. července 2015 v 15:19 | Janka |  Háčkování
Nestíhám tvořit. Nestíhám vůbec nic. Od půlky června mi na ruční práce nezbývá čas.
Stále něco okopávám, vytrhávám plevel, zalévám, přesazuji a hlavně zpracovávám úrodu, což u mě zrovna není oblíbená činnost. Za moji péči se mi letos odměnily jahody a já jsem marmeládovala a marmeládovala, stále dokola. Teď jsem zvědavá, kdo to bude jíst. Stejně tak se urodily i višně, a tak bude nějaká griotka pro zahřání, no a opět marmeláda. A třešně?? Ty zbudou už pro špačky, na ty už nemáme sílu.
Je ovšem pravda, že jsme také cestovali a to chce nějaký den přípravu a po návratu opět vše uvést na patřičnou míru.
A do třetice - naši chlapečkové mně také dávají zabrat. Tři dny a tři noci v jejich společnosti se vyrovná zdolání Mount Everestu.

A tak posledními mými výtvory jsou tyto háčkované náramky.