Prosinec 2015

Už to všechno svítí

7. prosince 2015 v 16:38 | Janka |  Jen tak
Adventní čas se pomalu dostává do své druhé poloviny a čas Vánoc se nezadržitelně blíží. Není snad města či vesnice, kde by už neměli rozsvícený vánoční strom. A tak je to i u nás. Sice rozsvítit se ho podařilo až na několikátý pokus a vůbec nic nezmohla ani přítomnost Václava Neckáře.Vánoční strom stojí na hlavním náměstí před radnicí a shlíží na něj... schválně hádejte, čí je to socha???
A za úplné tmyI veřejné osvětlení se pěkně vyzdobiloCelé naše hlavní náměstí zdobí tyto malé vánoční stromečky. Nevím, čí to byl nápad, ale mně se moc líbí.
A kdo je tak pěkně vyzdobi ??? Děti z mateřských a základních škol, a proto každý stromeček je zcela jiný.Je to u nás už několikletá tradice.

Tvořivá knihovna

4. prosince 2015 v 15:43 | Janka |  Jen tak
Poslední dobou se mi zdá, že se u nás ve městě doslova roztrhl pytel s akcemi pro seniory. Stále častěji jsou pořádány různé besedy, výstavy, setkávání, workshopy, zájezdy, soutěže, koncerty a jiné akce. A jelikož v letošním roce nejsem během týdne až zase tak moc vytížena hlídáním, protože kluci už tráví dopolední čas v MŠ či ZŠ, tak se můžu občas nějaké té akce zúčastnit. Mezi mé oblíbené patří "Tvořivá knihovna". To je tzv. výtvarná dílna, kterou organizuje Městská knihovna a je určena především seniorům. Koná se jednou měsíčně a za pomocí odborného vedení je možno si zde během krátkého času něco pěkného vyrobit. Pracuje se s různým materiálem, a protože je nyní předvánoční čas, tak na řadu přišly šišky a z nich malý stromeček.
Pracuje se uprostřed regálů s knížkami
A to už jsou první výtvory

Můj mašličkový.....


Pěkný druhý adventní víkend přeje Janka

Kočičí logika

3. prosince 2015 v 21:49 | Janka |  Jen tak
Přišel mi mejlík plný milých a zajímavých foteček, který dokazuje, že kočky jsou svébytné a jedinečné osobnosti.
Ti, kteří s nimi sdílíte společnou domácnost, mi určitě dáte za pravdu.
Takhle je ta snídaně zajímavější
Zde bydlím i se stravuji
Pelíšky k pronajmutí
Alespoň mám o všem přehled
Tak to mám naučené
V tom kelímku musí být určitě něco lepšího
Bez komentáře.....

Barevný stromeček

1. prosince 2015 v 13:54 | Janka |  Vánoce
Vždy skoro všechny vánoční či velikonoční háčkované věcičky daruji známým, přátelům a mně milým lidem.
Tentokrát jsem si řekla, že také uháčkuji něco na stromeček pro své vnoučky a jejich dvě sestřenice, se kterými bydlí "pod jednou střechou." A to proto, aby měli na mě nějakou památku. Tuto úvahu jsem vyslovila nahlas před svým šestiletým vnoučkem. Jo - to jsem si pěkně naběhla. On je taková poetická a citlivá dušička, a také zřejmě ještě ovlivněn prázdninovými událostmi, kdy mu zemřel dědeček /z druhé strany/, mi položil otázku: "Babi ty umřeš?? A už na Vánoce???"
Úplně mě tou otázkou zaskočil a já se dala do vysvětlování, jak jsem to vlastně myslela.
Dostal za úkol si vybrat barvičku, v jaké chce ozdoby mít. Zavrhl mou oblíbenou bílou a pro sebe, každého brášku a sestřenice vybral jinou barvu.
Ozdoby jsou už nachystané a budou doručené společně s mikulášskou nadílkou.