Únor 2016

Moje zelené školky

2. února 2016 v 22:11 | Janka |  Kytičky
Před několika roky jsem dostala od mé pracovní kolegyně malou kytku v květináči. Chtěla mi udělat radost, protože věděla, že mám kytky ráda. Jak se jmenuje jsem vůbec netušila, a ani to, že se jí bude u mě docela dařit. Sice kvete jen jednou za rok a docela malými kvítky, ale zato na stonku, který má skoro metr. Už jsem o ní několikrát psala, např. ZDE.
A protože stále přirůstají nové růžice a už se nevešla do jednoho květináče, bylo nutné ji stále dělit a přesazovat. Jenže toto dělení a přesazování nebere konce, a tak si můžu s klidem otevřít obchod se "Sokolím perem", tak se totiž tato kytička jmenuje.A to je jen malý zlomek mé zelené školky číslo 1Druhou zelenou školku jsem si vytvořila sama díky Slávce, která na svém blogu na jaře uspořádala zelenou výměnu a já jsem se jí také zúčastnila.
Mé přání získat jen několik malých lístečků afrických fialek bylo splněno, a tak jsem do každého květináčku jeden zasázela a nyní jsou z nich už pěkné malé rostlinky a já čekám, kdy se rozhodnou mě potěšit květy. Vůbec totiž netuším, jakou budou mít barvu.
Už začínají růst nové lístečkyA nyní zase trošku povyrostly

Jasno mám jen u těchto třech následujících....Pokud by někomu, stejně jako mně, udělaly tyto kytičky radost, ráda se s vámi podělím.