Srpen 2017

A pak to začalo

28. srpna 2017 v 21:02 | Janka |  Jen tak
Začalo to jako běžná chřipka. Nevolnost, zvracení, bolest hlavy a teplota. Když teplota trvala tři dny, navštívila jsem svou paní doktorku, která mě ujistila, že je to letní viróza a dala mi na užívání paralen a ibalgin. Jenže zlepšení nepřicházelo. Pátý den bez jakéhokoliv jídla a s teplotami přes 39 stupňů, jsem nabrala směr nemocnice. Skončila jsem na samotce infekčního oddělení. Druhý den pobytu, po provedení lumbální punkce, byla stanovena diagnóza - klíšťová meningoencefalitida. tedy zánět mozkových blan. Nebudu popisovat všechny okolnosti léčby, jen snad to, že můj pokoj musel mít zatažené žaluzie, nesměla jsem číst, dívat se na TV a přijímat návštěvy. Po nějaké době to bylo docela kruté.
A aby toho nebylo málo, po týdnu ležení se na mě podepsala nevyhovující postel krutými bolestmi zad, které ani injekce nezmírnily. Nicméně 14 dní uplynulo a já mohla jít domů, bez teplot a s pomalu se vracející chutí do jídla a se zákazem jakékoliv tělesné a duševní námahy. První moje cesta vedla k ortopedovi, který mě zbavil pomocí obstřiků a léků těch ukrutných bolestí zad a umožnil mi opět po více jak týdnu v noci alespoň chvíli spát.
Co bude dále - nevím.....Všichni mluví o trpělivosti. Klid, žádná fyzická a ani duševní námaha Jenže mě to nic nedělání strašně ubíjí, jelikož nejsem ten typ, který by jenom seděl a hleděl.
A tak chodím po zahradě a snažím se nevidět zarostlé jahody, spadaná jablka, odkvetlé kytky, které by se měly ostříhat a i přes strašné sucho rostoucí plevel.


Jdu si vždy uďobnout malin, kterým se letos daří.
stejně tak se raduji z ostružin, které mám letos /díky Jitce/ prvním rokem,raduji se z velkokvětých slunečnic, které mně vždyky vyrostou tam, kde nechci,a z bílých muškátů, které měly být červené.

Mohla jsem přece dopadnout daleko hůře......Tak musím ten měsíc - nic nedělání - zkrátka vydržet.

Letos popáté

23. srpna 2017 v 20:14 | Janka |  Cestování
Stalo se u nás tradicí, že naši školou povinní vnoučci nedostávají na konci školního roku za vysvědčení žádný finanční obnos a ani dárek, ale odměnou jsou jim zážitky během prázdnin. Takže jsme si udělali krásný výlet do brněnského zábavného parku VIDA, poté do zoologické zahrady a také jsme se svezli lodí po brněnské přehradě na hrad Veveří a zpět.
Akcí, na kterou se kluci ovšem celý rok těší, je týdenní pobyt v termálech ve Velkém Mederu na Slovensku. Všichni tři chodili na plavecký výcvik od půl roku, takže vodu zbožňují, umí plavat - zkrátka jsou to potápky.
I když nám první tři dny počasí zvláště nepřálo, nahradili jsme Meder termálním komplexem v maďarském Györu, který je z velké části pod střechou.Kupodivu zde bylo poloprázdno, a tak kluci mohli dosytosti využít dvou řek, různých masážních lavic a trysek a samozřejmě dvou tobogánů, které byly v ceně vstupu.


Koncem týdnem přišly tropy, a tak kluci využívali všechny radovánky, které nabízelo koupalitě ve Velkém Mederu.I dobrůtky byly.....
A pak to přišlo....
S návratem domů.....